Dette site bruger cookies. Hvis du forsætter på sitet, så accepterer du dette. Hvis du ikke ønsker at acceptere cookies så tryk på følgende link. Accepter ikke cookies

Middelfart Kommune Logo
Ny Lillebæltsbro med Middelfart i baggrunden

Byrådet

Johannes Lundsfryd  

Johannes Lundsfryd Jensen (A)
Borgmester
Hessgade 4
5500 Middelfart
johannes.lundsfrydjensen@middelfart.dk  
Tlf. 2528 4142 

Sidder i følgende udvalg:

  • Økonomiudvalget
     
Lars  

Lars Vigsø (A) 
Agervangen 8
5592 Ejby
lars.vigso@middelfart.dk  
Tlf. 2142 3347

Sidder i følgende udvalg:

  • Beskæftigelses– og Arbejdsmarkedsudvalget
  • Børn, Kultur og Fritidsudvalget
     
Regitze  

Regitze Tilma (V) 
Cathrinebjergvej 7
5500 Middelfart
regitze.tilma@middelfart.dk  
Tlf. 6440 2931 / 5194 5773

Sidder i følgende udvalg:

  • Økonomiudvalget
  • Teknisk Udvalg
     
Jens  

Jens Backer Mogensen (A)
Hessgade 2
5500 Middelfart
jens.backermogensen@middelfart.dk 
Tlf. 6441 5322 / 2129 4111

Sidder i følgende udvalg:

  • Skoleudvalget
     
Steen  

Steen Dahlstrøm (A)
Sverigesvej 35
5500 Middelfart
steen.dahlstrom@middelfart.dk  
Tlf. 6441 4928

Sidder i følgende udvalg:

  • Økonomiudvalget
  • Teknisk Udvalg
     

Kaj Johansen 

 

Kaj Johansen (A) 
Havevej 10
5580 Nørre Aaby
kaj.johansen@middelfart.dk  
Tlf. 2639 1255

Sidder i følgende udvalg:

  • Økonomiudvalget
  • Social- og Sundhedsudvalget
     
Kaj P  

Kaj Piilgaard Nielsen (V)
Carlshøjvej 18
5464 Brenderup
kaj.piilgaard.nielsen@middelfart.dk  
Tlf. 2089 2702

Sidder i følgende udvalg:

  • Beskæftigelses- og Arbejdsmarkedsudvalget
  • Teknisk Udvalg
     
Anni  

Anni Tyrrestrup (A) 
1. viceborgmester
Lerbjergvej 7
5500 Middelfart
anni.b.tyrrestrup@middelfart.dk  
Tlf. 2129 4066 / 2647 7081

Sidder i følgende udvalg:

  • Økonomiudvalget
  • Social- og Sundhedsudvalget
      
Alex  

Alex Gren (A)
Åkanden 10
5592 Ejby
alex.gren@middelfart.dk
Tlf. 4044 4785

Sidder i følgende udvalg:

  • Miljø- og Energiudvalget
      
John  

John Kruse (A)
Elmegårdsvej 18
5464 Brenderup
john.kruse@middelfart.dk  
Tlf. 6444 2131 /2161 4468 

Sidder i følgende udvalg:

  • Økonomiudvalget
      
Karin  

Karin Riishede (V)
Kåsvænget 13
5500 Middelfart
karin.riishede@middelfart.dk
Tlf. 2337 2390 

Sidder i følgende udvalg:

  • Økonomiudvalget
  • Skoleudvalget
      
Ulla  

Ulla Sørensen (A)
2. viceborgmester
Behrendtsvej 27, 2. th 
5500 Middelfart
ulla.sorensen@middelfart.dk 
Tlf. 2331 2776

Sidder i følgende udvalg:

  • Social- og Sundhedsudvalget
     
Mikkel  

Mikkel Dragmose-Hansen (F)
Buggesgade 21
5500 Middelfart
mikkel.dragmose-hansen@middelfart.dk  
Tlf. 2280 9526

Sidder i følgende udvalg:

  • Økonomiudvalget
  • Beskæftigelses- og Arbejdsmarkedsudvalget
     
Allan  

Allan Buch (A)
Røjlemosevej 61
5500 Middelfart
allan.buch@middelfart.dk  
Tlf. 2046 1601 

Sidder i følgende udvalg:

  • Teknisk Udvalg
      
Kent Mosgård  

Kent Mosgård (V) 
Adlerhusvej 24 
5500 Middelfart
kent.mosgard@middelfart.dk  
Tlf. 2152 4622

Sidder i følgende udvalg:

  • Skoleudvalget
  • Social- og Sundhedsudvalget
      

Anja Reilev

 

Anja Reilev (A)
Rømøvænget 29
5500 Middelfart
anja.reilev@middelfart.dk
Tlf. 2331 9685 

Sidder i følgende udvalg:

  • Beskæftigelses- og Arbejdsmarkedsudvalget
  • Skoleudvalget
      
Paw  

Paw Nielsen (Ø)
Bøgevej 8
5580 Nørre Aaby
paw.nielsen@middelfart.dk  
Tlf. 5194 6342 

Sidder i følgende udvalg:

  • Skoleudvalget
  • Miljø- og Energiudvalget
  • Social- og Sundhedsudvalget
      
Morten  

Morten Weiss-Pedersen (C)
Vestergade 43, Strib
5500 Middelfart
morten.weiss-pedersen@middelfart.dk  
Tlf. 2210 4110

Sidder i følgende udvalg:

  • Økonomiudvalget
  • Miljø- og Energiudvalget
      
Steffen  

Steffen Daugaard (O)
Brombærranken 9
5500 Middelfart
steffen.daugaard@middelfart.dk
Tlf. 2332 6604 

Sidder i følgende udvalg:

  • Skoleudvalget
  • Børn, Kultur og Fritidsudvalget
  • Miljø- og Energiudvalget
     
Esben  

Esben Erichsen (A)
Søndergade 50
5580 Nørre Aaby
esben.erichsen@middelfart.dk
Tlf. 2332 6086 

Sidder i følgende udvalg:

  • Børn, Kultur og Fritidsudvalget
   
Kim  

Kim Lund (V)
Dalbovej 10
5591 Gelsted
kim.lund2@middelfart.dk  
Tlf. 6449 1082 / 2482 3997

Sidder i følgende udvalg:

  • Børn, Kultur og Fritidsudvalget
  • Social- og Sundhedsudvalget
     
Per  

Per Vismark (A)
Gelsted Mose 37
5591 Gelsted
per.vismark@middelfart.dk
Tlf. 2337 1354 

Sidder i følgende udvalg:

  • Beskæftigelses- og Arbejdsmarkedsudvalget
  • Teknisk Udvalg
     
Jakob  

Jacob Nielsen (A)
Havrevænget 30
5464 Brenderup 
jacob.nielsen@middelfart.dk 
Tlf. 5127 9056

Sidder i følgende udvalg:

  • Skoleudvalget
  • Social- og Sundhedsudvalget
     
Peter  

Peter Storm (A)
Søndergade 8
5500 Middelfart
peter.storm@middelfart.dk  
Tlf. 6441 2512 / 4198 0210 

Sidder i følgende udvalg:

  • Børn, Kultur og Fritidsudvalget
     
Bo  

Bo Juul Nielsen (V)
Aabylundvænget 4
5580 Nørre Aaby
bo.juulnielsen@middelfart.dk  
Tlf. 3091 1044  

Sidder i følgende udvalg:

  • Miljø- og Energiudvalget
Sidst opdateret af Benjamin Runge
04. september 2020

Byrådets dagsordener og referater

Politisk lederskab

Byrådet har besluttet retningen for det politiske lederskab i byrådsperioden
2018-21.

> Læs mere i folderen "Politisk Lederskab"