Dette site bruger cookies. Hvis du forsætter på sitet, så accepterer du dette. Hvis du ikke ønsker at acceptere cookies så tryk på følgende link. Accepter ikke cookies

Middelfart Kommune Logo
Ny Lillebæltsbro med Middelfart i baggrunden

Sundhedsafdelingen

Send sikkerpost til Sundhedsafdelingen:

OBS Når du kommunikerer med kommunen, anbefaler vi, at du starter din henvendelse vha. Digital Post.

 

 
Fax - husk at skrive hvem fax'en er til!   8888 5501
 
Sundhedschef Jeanette Rokbøl
jeanette.rokbol@middelfart.dk

2399 8309
                      

Udviklingskonsulent Boe Trøigaard Hansen Boe.TroigaardHansen@middelfart.dk    2974 5108 

 

 

   

Forebyggende hjemmebesøg

   

Sundhedskonsulent Ditte Andersen
ditte.andersen@middelfart.dk

Sundhedsfremmende og forebyggende hjemmebesøg 8888 4655
Sundhedskonsulent Bente Mott Frandsen
bentemott.frandsen@middelfart.dk
Sundhedsfremmende og forebyggende hjemmebesøg  8888 4673

Sundhedskonsulent Tina Kretschmann 
tina.kretschmann@middelfart.dk

Sundhedsfremmende og forebyggende hjemmebesøg 8888 4772 
     
   

Sundhed og Træning

   

Leder Vivi Ovesen
vivi.ovesen@middelfart.dk 

Leder for Sundhed og Træning  

8888 4669
4018 4669 

     

Sundhedspiloter

   

Sundhedspilot Lene Sørensen
lene.sorensen@middelfart.dk

Diabetes-kontaktperson, rygestopområdet

8888 4654

Sundhedspilot Iben Wind
iben.wind@middelfart.dk

KOL-kontaktperson, Vægt på vanerne, rygestopområdet 8888 4652

Sundhedspilot Tina Hestbech Nielsen tina.hestbechnielsen@middelfart.dk

Arbejdsmarkedsrettet rehabilitering 

3070 9607

Sundhedspilot Marianne Dyg-Jespersen marianne.jespersen@middelfart.dk

Livet med angst/stress/depression Søvnkursus

2052 0833

Sundhedspilot Betina Venstrup Olesen
betina.venstrupolesen@middelfart.dk

Senhjerneskade-området 2677 2150

Sundhedspilot Marie Bøgstrup Sørensen 
marie.bogstrupsorensen@middelfart.dk

Kontaktperson rygestopområdet 2134 1938

Sundhedspilot Susanne Kjær Christiansen
susanne.kjaerchristiansen@middelfart.dk

LOOP træning 8888 4652

Sundhedskonsulent, Børn og Unge, Sine Bovbjerg Jensen
sine.bovbjergjensen@middelfart.dk

Forebyggelse og Sundhedsfremme
Børn og unge

3069 0693

     

Hjerneskadekoordinator 

   

Hjerneskadekoordinator Margit Andersen
margit.andersen@middelfart.dk

Borgere med erhvervet hjerneskade 2336 2708
     

Genoptræning

Fysioterapeut Anne Grethe Walther
anne.grethe.walther@middelfart.dk

Genoptræningscenter Lillebælt 8888 4660            
Fysioterapeut Connie Lykke Bodi  connie.lykkebodi@middelfart.dk Genoptræningscenter Lillebælt 8888 4676
Fysioterapeut Pelle Kjeldbjerg Kristensen pelle.kjeldbjergkristensen@middelfart.dk Genoptræningscenter Lillebælt 8888 4675

Fysioterapeut Søren Holmgaard Jensen
soren.holmgaardjensen@middelfart.dk

Genoptræningscenter Lillebælt  8888 4661 
Fysioterapeut Peter Stoldt
peter.stoldt@middelfart.dk  
Genoptræningscenter Lillebælt  4014 1669 
Fysioterapeut Gitte Guldager
gitte.guldager@middelfart.dk 
Genoptræningscenter Lillebælt  8888 4668 
Fysioterapeut Monica Qvist
monica.qvist@middelfart.dk  
Genoptræningscenter Skovgade og Lillebælt   8888 4771
4020 7652 
Ergoterapeut Maj Nissen
maj.nissen@middelfart.dk  
Genoptræningscenter Skovgade og Lillebælt  2113 8381 
Ergoterapeut Christina Laursen 
christina.laursen@middelfart.dk
Genoptræningscenter Skovgade

8888 4664
2420 3494 

Fysioterapeut Lisbeth Tagge
lisbeth.tagge@middelfart.dk 
Genoptræningscenter Skovgade  8888 4670
2041 3924
Fysioterapeut Signe Paikjær Leth-Jessen 
signe.paikjaer.leth-jessen@middelfart.dk
Genoptræningscenter Skovgade  8888 4662
2329 5390
Fysioterapeut Heleen Hammer heleen.hammer@middelfart.dk Genoptræningscenter Skovgade  8888 4653
2154 4677
Ergoterapeut Naja Bendix Hansen naja.bendix@middelfart.dk Genoptræningscenter Skovgade 

8888 4672
2148 8177

Ergoterapeut Tanja Christensen
tanja.christensen@middelfart.dk  
Genoptræningscenter Skovgade  8888 4470
5100 6038 

Ergoterapeut Esther Bjerre (Orlov)
esther.bjerre@middelfart.dk

Genoptræningscenter Skovgade  8888 4770
2118 7668
Fysioterapeut Dorte Hinke
dorte.hinke@middelfart.dk
Genoptræning/udvikling 
Genoptræningscenter Skovgade
8888 4762
2052 0780 
Ergoterapeut Stine Hasseltoft Hansen
stine.hasseltoft.hansen@middelfart.dk 
Genoptræning/udvikling
Genoptræningscenter Skovgade

8888 4759
2752 4914

Fysioterapeut Malene Nordtorp malene.nordtorp@middelfart.dk Genoptræningscenter Skovgade

8888 4667
2422 2853 

Administrativ medarbejder Mette Brandt
mette.brandt@middelfart.dk
Genoptræningscenter Lillebælt 8888 4666
     
     

 

         

 

 

              

 

 

 

    
                                          













Sidst opdateret af Sine Bovbjerg Jensen
08. juli 2020