Dette site bruger cookies. Hvis du forsætter på sitet, så accepterer du dette. Hvis du ikke ønsker at acceptere cookies så tryk på følgende link. Accepter ikke cookies

Middelfart Kommune Logo
Den Gamle Lillebæltsbro

Sundhedsafdelingen

Sikkerpost: Send sikker post til Sundhedsafdelingen   
Sundhedsafdelingens hovednummer   8888 4658
Fax - husk at skrive hvem fax'en er til!   8888 5501
 
Sundhedschef Jeanette Rokbøl
jeanette.rokbol@middelfart.dk

2399 8309
                      

Sundhedsplanlægger Iben Lykke Eggertsen
iben.lykkeeggertsen@middelfart.dk

Forebyggelse og sundhedsfremme 3057 1183
Udviklingskonsulent Boe Trøigaard Hansen Boe.TroigaardHansen@middelfart.dk    2974 5108 

 

 

   
Sundhed - Tværgående Udvikling    

 

Projektleder Birgitte Raben Sørensen
birgitte.rabensorensen@middelfart.dk

Velfærdsteknologi 2116 3192 

Sundhedskonsulent, Børn og Unge, Sine Bovbjerg Jensen
sine.bovbjergjensen@middelfart.dk

Forebyggelse og Sundhedsfremme
Børn og unge

3069 0693

Sundhedskonsulent Ditte Andersen
ditte.andersen@middelfart.dk
Sundhedsfremmende og forebyggende hjemmebesøg 8888 4655
Sundhedskonsulent Bente Mott Frandsen
bentemott.frandsen@middelfart.dk
Sundhedsfremmende og forebyggende hjemmebesøg  8888 4673
Sundhedskonsulent Lotte Bager
lotte.bager@middelfart.dk
Sundhedsfremmende og forebyggende hjemmebesøg 8888 4772

Hjerneskadekoordinator Margit Andersen
margit.andersen@middelfart.dk

Borgere med erhvervet hjerneskade 2336 2708 
Demenskoordinator Line Scheppan Østerskov 
line.scheppanosterskov@middelfart.dk
  3035 7146
Demenskoordinator Karen Brændmose Jensen 
karen.braendmosejensen@middelfart.dk
  6163 1532
Demenskoordinator Helene Dahl Gren
helene.dahlgren@middelfart.dk
 

2029 3305 

Læringskoordinator Marina Askou Lem
marina.askoulem@middelfart.dk
  3033 9811
Uddannelseskoordinator Lis Rasmussen
lis.rasmussen@middelfart.dk
  8832 4407
Kontinenssygeplejerske Dorthe Ravn Lomholt
dorthe.ravnlomholt@middelfart.dk
  8888 4617
Systemadministrator Pia Porsborg Jensen
pia.p.jensen@middelfart.dk
KMD Care/SmartCARE omsorgssystem 8888 5053
Systemadministrator Helle Sørensen
helle.sørensen@middelfart.dk 
KMD Care/SmartCARE omsorgssystem 8832 4404

Sundhedspilot Lene Sørensen
lene.sorensen@middelfart.dk

Diabetes-kurser, mindfulness

8888 4654

Sundhedspilot Iben Wind
iben.wind@middelfart.dk

KOL-kurser,       vægtstop 8888 4652

Sundhedspilot Tina Hestbech Nielsen tina.hestbechnielsen@middelfart.dk

Arbejdsmarkedsrettet rehabilitering 

3070 9607

Sundhedspilot Marianne Dyg-Jespersen marianne.jespersen@middelfart.dk

Livet med angst/stress/depression Søvnkursus

2052 0833

Sundhedspilot Betina Venstrup Olesen
betina.venstrupolesen@middelfart.dk

Senhjerneskade-området, Livet i balance 2677 2150

Sundhedspilot Anette Honoré
anette.honore@middelfart.dk

Tobaksforebyggelse 2134 1938

Sundhedspilot Susanne Kjær Christiansen
susanne.kjaerchristiansen@middelfart.dk

8888 4652

Administrativ medarbejder Susanne Fog
susanne.fog@middelfart.dk

8888 4665
Administrativ medarbejder Helle Johansen
helle.johansen@middelfart.dk
8888 4757

 

 

Genoptræning     
Teamleder Vivi Ovesen
vivi.ovesen@middelfart.dk
Teamleder for trænende terapeuter 8888 4669
4018 4669

Fysioterapeut Anne Grethe Walther
anne.grethe.walther@middelfart.dk

Genoptræning 8888 4660            
Fysioterapeut Connie Lykke Bodi  connie.lykkebodi@middelfart.dk Genoptræning 8888 4676
Fysioterapeut Pelle Kjeldbjerg Kristensen pelle.kjeldbjergkristensen@middelfart.dk Genoptræning 8888 4675

Fysioterapeut Søren Holmgaard Jensen
soren.holmgaardjensen@middelfart.dk

Genoptræning  8888 4661 
Ergoterapeut Christina Laursen 
christina.laursen@middelfart.dk
Genoptræning

8888 4664
2420 3494 

Ergoterapeut Stine Hasseltoft Hansen
stine.hasseltoft.hansen@middelfart.dk 
Genoptræning/udvikling

8888 4759
2752 4914

Fysioterapeut Malene Nordtorp malene.nordtorp@middelfart.dk Genoptræning

8888 4667
2422 2853 

Fysioterapeut Gitte Guldager gitte.guldager@middelfart.dk Genoptræning 8888 4668

Fysioterapeut Monica Qvist
monica.qvist@midelfart.dk

Genoptræning

8888 4771
4020 7652

Fysioterapeut Lisbeth Tagge
lisbeth.tagge@middelfart.dk 
Genoptræning 8888 4670
2041 3924

Fysioterapeut Signe Paikjær Leth-Jessen 
signe.paikjaer.leth-jessen@middelfart.dk

Genoptræning

8888 4662
2329 5390

Fysioterapeut Heleen Hammer Heleen.hammer@middelfart.dk  Genoptræning 

8888 4653
2154 4677

Ergoterapeut Naja Bendix Hansen naja.bendix@middelfart.dk Genoptræning

8888 4672
2148 8177

Fysioterapeut Dorte Hinke
dorte.hinke@middelfart.dk
Genoptræning/udvikling 8888 4762
2052 0780

Ergoterapeut Esther Bjerre 
esther.bjerre@middelfart.dk

Genoptræning

8888 4770
2118 7668 

Ergoterapeut Maj Nissen Boldt maj.nissen@middelfart.dk   Genoptræning   2113 8381 
Fysioterapeut Peter Stoldt Spange
peter.stoldtspange@middelfart.dk
Genoptræning  4014 1669
Fysioterapeut Niels Skovløkke Kolding
nielsskovlokke@middelfart.dk
Genoptræning 8888 4660
Ergoterapeut Lisbeth Lindsted Andreasen
lisbeth.lindstedandreasen@middelfart.dk
Hverdagsrehabilitering 8888 4663
2752 4915
Ergoterapeut Sine Birkelund Jørgensen sine.birkelundjorgensen@middelfart.dk   Hverdagsrehabilitering  8888 4671
2160 3516
Cecilie Schultz Larsen cecilie.schultzlarsen@middelfart.dk   Hverdagsrehabilitering  8888 4663
2125 8615 
Laila Thrane Lauridsen laila.thranelauridsen@middelfart.dk   Hverdagsrehabilitering  8888 4669
2125 8615 
Fysioterapeut Annette Lene Nielsen
annette.lenenielsen@middelfart.dk
Døgntræning 8888 4758        
Ergoterapeut Marlene Lyngsaa Gregersen
marlenelyngsaa.gregersen@midddelfart.dk
Døgntræning 8888 4758
Administrativ medarbejder Kirsten Vædele Kirsten.vaedele@middelfart.dk  (Kongshøj)  8888 4672 

 

         

 

 

              

 

 

 

    
                                          













Sidst opdateret af Sine Bovbjerg Jensen
19. september 2019