Dette site bruger cookies. Hvis du forsætter på sitet, så accepterer du dette. Hvis du ikke ønsker at acceptere cookies så tryk på følgende link. Accepter ikke cookies

Middelfart Kommune Logo
Ny Lillebæltsbro med Middelfart i baggrunden

Plan og byg

Send sikkerpost til Plan- og bygafdelingen:

Fax - husk at skrive hvem fax'en er til!           8888    5501

Plangruppen:

Hvis din henvendelse drejer sig om byplanlægning, lokalplanlægning, kommuneplanlægning, landzonesager, byfornyelse, bevaring, planforespørgsler og lignende, kan du ringe eller skrive direkte til Plangruppens telefon- og mailvagt.

Da vi for tiden oplever, at rigtigt mange ønsker, at investere i nye byudviklingsprojekter i Middelfart Kommune, er der stort pres på Plangruppen. For at besvare flest mulige henvendelser, så hurtigt som muligt, er åbningstiden for telefoniske henvendelser til Plangruppen derfor reduceret indtil 1. juni 2021.

Åbningstid for telefonisk henvendelse er:

Mandag kl. 10.00-14.00
Tirsdag kl. 10.00-14.00
Onsdag er der lukket for telefoniske henvendelser.
Torsdag kl. 10.00-14.00
Fredag: kl. 10.00-13.00

Plangruppens direkte telefonnummer: 6340 4300

Uden for åbningstid kan du med fordel sende os en mail på mailadressen plangruppen@middelfart.dk. Alternativt er du også meget velkommen til at lægge en telefonbesked eller forsøge at ringe igen indenfor vores åbningstid.

Plangruppens mail: plangruppen@middelfart.dk

 

Byggesag

Ingeniør Laila Wyke
laila.wyke@middelfart.dk
Telefon nr. 8888 4811

Teknisk designer Tonny Erik Weltz
tonny.erik.weltz@middelfart.dk
Telefon nr. 8888 4813

Ingeniør Peter Kaalund
peter.kaalund@middelfart.dk
Telefon nr. 8888 4815

Teknisk designer Rita Nordbo
rita.nordbo@middelfart.dk
Telefon nr. 8888 4816

Bygningskonstruktør Jesper Frandsen
JesperDan.Frandsen@middelfart.dk
Telefon nr. 8888 4823

Bygningskonstruktør Thomas Edel Jensen
thomas.jensen@middelfart.dk
Telefon nr. 8888 4817

Kort- og landmåler tekniker David Faurholt
David.Faurholt@middelfart.dk
Telefon nr.  8888 5154

Teknisk designer Kirsten Pugholm Rasmussen
Kirsten.PugholmRasmussen@middelfart.dk
Telefon nr. 8888 4819 

 

Plan- og byggechef Karin Niemann-Christensen
Karin.Niemann-Christensen@middelfart.dk
Telefon nr. 6126 9350

Adm. medarbejder Lene Nørregaard
lene.norregaard@middelfart.dk
Telefon nr. 8888 4805