Dette site bruger cookies. Hvis du forsætter på sitet, så accepterer du dette. Hvis du ikke ønsker at acceptere cookies så tryk på følgende link. Accepter ikke cookies

Middelfart Kommune Logo
Ny Lillebæltsbro med Middelfart i baggrunden

Familie og Forebyggelse

Send sikkerpost til Børn-, unge- og fritidsforvaltningen:

Fax - husk at skrive hvem faxen er til! 8888 5501
Familie og Forebyggelseschef Jørn Nielsen
jorn.nielsen@middelfart.dk
8888 5310
   
Teamleder Karen Gerdes
karen.gerdes@middelfart.dk
8888 5326
   
Koordinator Jonna Christoffersen 
jonna.christoffersen@middelfart.dk
8888 5299
   

Familieafdelingen er åben
man-onsdag kl. 8-15.30
torsdag 8.00-17.00
fredag kl. 8.00-13.00

Akut behov for hjælp udenfor åbningstid 
kontaktes politiet

   
Administrativt personale tryk her 
   

Vagten kan kontaktes i akutte tilfælde
i åbningstiden.
vagten.familieafdelingen@middelfart.dk

8888 5303
   

Ungekoordinator Susanne Kongedam
susanne.kongedam@middelfart.dk

8888 5298
   
Socialrådgiver Ida Larsen
ida.larsen@middelfart.dk
8888 5269
   
Socialrådgiver Kiri Mathiesen
kiri.mathiesen@middelfart.dk
8888 5293 
   
Socialrådgiver Pia Jørgensen
pia.jorgensen@middelfart.dk
8888 5307
   
Socialrådgiver Kitt Larsen
kiit.larsen@middelfart.dk
8888 5270
   
Socialrådgiver Malene Petersen
malene.petersen@middelfart.dk

8888 5304 

   
Socialrådgiver Christina Thomsen
christina.thomsen@middelfart.dk

Barsel

   

Socialrådgiver Claudia Haugaard
claudia.haugaard@middelfart.dk

8888 5292

   

Socialrådgiver Lise-Lotte Nielsen
lise-lotte@middelfart.dk

8888 5295
   

Socialrådgiver Linda Khalil

linda.khalil@middelfart.dk

8888 5271
   
Socialrådgiver Line Lautrup
line.lautrup@middelfart.dk

8888 5308 

   
Socialrådgiver Signe Yde
signe.yde@middelfart.dk
Barsel
   
Socialrådgiver Anne Camilla Ravn
anne.camillaravn@middelfart.dk
8888 5339
   

Socialrådgiver Ditte Christoffersen
ditte.christoffersen@middelfart.dk  

Barsel
   

Socialrådgiver Dorthe Erbo Kjær
Dorthe.erbokjaer@middelfart.dk

8888 5297
   
Socialrådgiver Julie Dyg Jensen
julie.dygjensen@middelfart.dk
8888 5296
   
Socialrådgiver Linette Friis Larsen 
linette.friislarsen@middelfart.dk
8888 5329
   

Socialrådgiver Camilla Sørensen
camilla.sorensen@middelfart.dk

8888 5313
   
Socialrådgiver Camilla Marcuslund
Camilla.marcuslund@middelfart.dk
8888 5294
   

Socialrådgiver Josefine Kreutz

josefine.kreutz@middelfart.dk

8888 5331
   

Socialrådgiver Anja Jürs

anja.jurs@middelfart.dk

8888 5202
   
Socialrådgiver Linda Sikjær
linda.sikjaer@middelfart.dk
8888 5303
   

Socialrådgiver Caja Jensen
Caja.jensen@middelfart.dk

8888 5291

 

 
Sagsbehandler Lisbeth Nielsen 
lisbeth.nielsen@middelfart.dk
8888 5301
   

Socialrådgiver Mette Thomsen
mette.thomsen2@middelfart.dk 

8888 5305
   
Socialrådgiver Jill Opsand
jill.opsand@middelfart.dk
8888 5272
   
Socialrådgiver Line Lundgaard Lauritsen
line.lundgaardlauritsen@middelfart.dk 

8888 5339

   

Familieplejekonsulent Simone Sjøgren

simone.sjogren@middelfart.dk

8888 5309
   

Familieplejekonsulent Ulla Andersen
ulla.andersen@middelfart.dk

8888 5312 
   

Familieguide Gitte Schultz
gitte.schultz@middelfart.dk

2367 9543 
   
Familiehuset:

Teamleder VibekeQvist Kring
vibeke.qvistkring@middelfart.dk 

2447 4039
   
Heidi Carlsen
heidi.carlsen@middelfrt.dk
2160 6352
   
Tine Villumsen
tine.villumsen@middelfart.dk
2447 6908 
   
Steffen Broustbo
steffen.hallgren.broustbo@middelfart.dk
2134 2642
   

Jeanette Fonnesbæk
jeanette.fonnesbaek@middelfart.dk

4030 9765
   
Anne Hedeman Sørensen
anne.hedeman@middelfart.dk
4023 6572
   
Dorthe Rostgaard Pedersen
dorthe.rostgaard.pedersen@middelfart.dk
2134 2650
   

Majbritt Knudsen
Majbritt.kundsek@middelfart.dk

2129 4065
   

Mathias Smith
mathias.smith@middelfart.dk         

4024 4414
   
Tina Amlund
tina.amlund@middelfart.dk
2157 5764
   
Helle Willems
helle.willems@middelfart.dk
2162 5614
   
Tove Oehlenschlæger
tove.oehlenschlaeger@middelfart.dk
2160 8770
   

Rita Skau
rita.skau@middelfart.dk  

2936 1789
   
Jytte Knudsen
jytte.knudsen@middelfart.dk

2183 9243

   
Vita Nissen
vita.nissen@middelfart.dk
2184 2795
   
Tanja Høyer Lundgaard
Tanja.hoyerlundgaard@middelfart.dk

2487 3138

   
Elise Hjorth Skau
elise.hjorthskau@middelfart.dk 

2487 3139 

Ungehuset:  
Teamleder Lone Munk
lone.munk@middelfart.dk 
2018 0124
   
Lisbeth Nørskov Andersen
lisbeth.norskovandersen@middelfart.dk
4031 4185
   

Iben Deleuran Chabert
iben.deleuranchabert@middelfart.dk

2895 3456
   
Mikael Fobian Krogh
mikael.fobiankrogh@middelfart.dk
4030 3712
   
Hanne Lyngholm
Hanne.Lyngholm@middelfart.dk
2447 4175
   
Marko Ravnholt Jepsen
Marko.Ravnholtjepsen@middelfart.dk         
6114 0669
   

Louise Aalykke
louise.aalykke@middelfart.dk                                               

2033 3897
 

Dorte Elisabeth
dorte.elisabet@middelfart.dk             

2033 3611
   

Helle Runge
helle.runge@middelfart.dk                

2933 6530
   
Lotte Vinter Kristensen
lotte.vinter.kristensen@middelfart.dk
5133 7593
   
Familievejleder Heidi Birk Carlsen 
heidi.birkcarlsen@middelfart.dk
2160 6352 
   

 

Sundhedstjenesten:    
Leder af Sundhedstjenesten Malene Panduro Christensen          
malene.pandurochristensen@middelfart.dk
8888 5332  
     
Administrativ medarbejder 3033 1436  
     
Ergoterapeut Caroline Bøgelund
caroline.vestergaardbogelund@middelfart.dk
29745109  
   

Ergoterapeut Karina Langsager
karina.Langsager@middelfart.dk

 
     

Fysioterapeut Susanne Kjær Grønbech
susanne.kjaergronbech@middelfart.dk

 
     

Fysioterapeut Karoline P. Winterø 

   
     
Sundhedsplejerske Malene Karstensen
malene.karstensen@middelfart.dk
 
     
Sundhedsplejerske Birgitte Høy Jepsen
birgitte.hoyjepsen@middelfart.dk
   
     
Sundhedsplejerske Helle Budde
helle.budde@middelfart.dk
 
     
Sundhedsplejerske Pernilla Skov
pernilla.skov@middelfart.dk
 
     
Sundhedsplejerske Inge-Lise Sejersbøl Christensen
inge-lise.sejersbolchristensen@middelfart.dk
 
     
Sundhedsplejerske Louise Ulriksen
louise.ulriksen@middelfart.dk
 
   

Sundhedsplejerske Lone Holm
Lone.holm@middelfart.dk 

 
     

Sundhedsplejerske Maria Rahbek Nordborg
maria.rahbeknordborg@middelfart.dk

   
     

Sundhedsplejerske Anette Tofte Bekker
anette.toftebekker@middelfart.dk

   
     

Sundhedsplejerske Pernille Toft
pernille.toft@middelfart.dk

   
     

Sundhedsplejerske Tina Norup
tina.norup@middelfart.dk

   
     

 

 

 

 

PPR
Leder Jessica Guldahl Linnhoff
Jessica.linnhoff@middelfart.dk
2157 3108
   
Psykolog Charlotte Kjær
charlotte.kjaer@middelfart.dk
2013 2988
   
Psykolog Lone Møller
lone.moller@middelfart.dk
6163 1530
   

Psykolog Helga Wittrup
helga.wittrup@middelfart.dk 

2677 0479
 
Psykolog Liva Knudsen Grau
liva.knudsengrau@middelfart.dk
Orlov
   

Psykolog Joan Fanny Jeppesen
Joan.FannyJeppesen@middelfart.dk

2335 6940
   
Psykolog Frederikke Grith Rosenstand
frederikke.grithrosenstand@middelfart.dk
2165 5388
   
Psykolog Pauline Laurenborg Haugaard
pauline.laurenborghaugaard@middelfart.dk
 2054 5627
   

Tale- hørelærer Helle Sørensen
helle.sorensen@middelfart.dk

6112 0243
   
Tale- hørelærer Camilla Jensen
camilla.jensen@middelfart.dk
2677 0483
   
Tale- hørelærer Niels Christophersen 
niels.christophersen@middelfart.dk
2677 0487
   

Tale- hørelærer Lisbeth Slumstrup
lisbeth.slumstrup@middelfart.dk

3078 8350
   

Tale- hørelærer Louise Therese Christensen
louise.theresechristensen@middelfart.dk

5183 9362
   
Tale- hørelærer Charlotte Thrane
charlotte.thrane@middelfart.dk
2677 0486
   
Tale- hørelærer Nina Panduro Larsen
nina.pandurolarsen@middelfart.dk
2677 0484
   
Specialpædagog Gitte Marianne Elkjær
Gitte.marianneekkjaer@middelfart.dk
2677 2203
   
Specialpædagog Tina Gadegaard
tina.gadegaard@middelfart.dk
2162 3615
   
Specialpædagog Line Marie Aagaard Jensen
line.marieaagaardjensen@middelfart.dk
 2162 3177
Sidst opdateret af Rikke Jørgensen
26. august 2021