Dette site bruger cookies. Hvis du forsætter på sitet, så accepterer du dette. Hvis du ikke ønsker at acceptere cookies så tryk på følgende link. Accepter ikke cookies

Middelfart Kommune Logo

Familie og Forebyggelse

Sikkerpost: Send sikker post til Børn-, unge- og fritidsforvaltningen
Fax - husk at skrive hvem faxen er til! 8888 5501
Familie og Forebyggelseschef Jørn Nielsen
jorn.nielsen@middelfart.dk
8888 5310
   
Teamleder Karen Gerdes
karen.gerdes@middelfart.dk
8888 5326
   
Koordinator Jonna Christoffersen 
jonna.christoffersen@middelfart.dk
8888 5299
   

Familieafdelingen er åben
man-onsdag kl. 8-15.30
torsdag 8.00-17.00
fredag kl. 8.00-13.00

Akut behov for hjælp udenfor åbningstid 
kontaktes politiet

   
Administrativt personale tryk her 
   

Vagten kan kontaktes i akutte tilfælde
i åbningstiden.
vagten.familieafdelingen@middelfart.dk

8888 5300
   

Ungekoordinator Susanne Kongedam
susanne.kongedam@middelfart.dk

8888 5298
   
Socialrådgiver Jeanette Schou Høg
jeanette.schouhog@middelfart.dk
8888 5269
   
Socialrådgiver Christina Thomsen
christina.thomsen@middelfart.dk

8888 5307

   

Socialrådgiver Claudia Haugaard
claudia.haugaard@middelfart.dk

8888 5271
   
Socialrådgiver Inge Jensen
Inge.merethejensen@middelfart.dk
8888 5295
   
Socialrådgiver Christina Rasmussen
christina.rasmussen@middelfart.dk
8888 5292
   
Socialrådgiver Camilla Mortensen
camilla.mortensen@middelfart.dk
8888 5341
   
Socialrådgiver Julie Blom
Julie.Blom@middelfart.dk  
8888 5296
   

Socialrådgiver Dorthe Erbo Kjær
Dorthe.erbokjaer@middelfart.dk

8888 5297
   
Socialrådgiver Linette Friis Larsen 
linette.friislarsen@middelfart.dk
8888 5329
   

Socialrådgiver Camilla Sørensen
camilla.sorensen@middelfart.dk

8888 5313
   
Socialrådgiver Camilla Marcuslund
Camilla.marcuslund@middelfart.dk
8888 5294
   

Socialrådgiver Anja Jürs
anja.jurs@middelfart.dk

8888 5331
   
Socialrådgiver Simone Sjøgren 
simone.sjogren@middelfart.dk
8888 5291 
   
Socialrådgiver Linda Sikjær
linda.sikjaer@middelfart.dk
8888 5303

 

 
Sagsbehandler Lisbeth Nielsen 
lisbeth.nielsen@middelfart.dk
8888 5301
   
Socialrådgiver Lone Mathiesen
lone.mathiesen@middelfart.dk
8888 5304
   

Socialrådgiver Ricki Pedersen
Ricki.pedersen@middelfart.dk 

8888 5305
   
Socialrådgiver Stine Tuxen
stine.tuxen@middelfart.dk
8888 5293
   
Socialrådgiver Jill Opsand
jill.opsand@middelfart.dk
8888 5272
   

Socialrådgiver Camilla Clemmensen
camilla.clemmensen@middelfart.dk 

8888 5339 

   

Socialrådgiver Charlotte Kajberg 
charlotte.kajberg@middelfart.dk

8888 5270 
   
Familieplejekonsulent Jette Hansen
jette.hansen@middelfart.dk
8888 5309
   

Familieplejekonsulent Ulla Andersen
ulla.andersen@middelfart.dk

8888 5312 
   

Familieguide Gitte Schultz
gitte.schultz@middelfart.dk

2367 9543 
   
Familiehuset:

Teamleder VibekeQvist Kring
vibeke.qvistkring@middelfart.dk 

2447 4039
   
Heidi Carlsen
heidi.carlsen@middelfrt.dk
2160 6352
   
Tine Villumsen
tine.villumsen@middelfart.dk
2447 6908 
   
Steffen Broustbo
steffen.hallgren.broustbo@middelfart.dk
2134 2642
   

Jeanette Fonnesbæk
jeanette.fonnesbaek@middelfart.dk

4030 9765
   
Anne Hedeman Sørensen
anne.hedeman@middelfart.dk
4023 6572
   
Dorthe Rostgaard Pedersen
dorthe.rostgaard.pedersen@middelfart.dk
2134 2650
   

Majbritt Knudsen
Majbritt.kundsek@middelfart.dk

2129 4065
   

Mathias Schmidt
mathias.schmidt@middelfart.dk         

4024 4414
   
Tina Amlund
tina.amlund@middelfart.dk
2157 5764
   
Helle Willems
helle.willems@middelfart.dk
2162 5614
   
Tove Oehlenschlæger
tove.oehlenschlaeger@middelfart.dk
2160 8770
   

Rita Skau
rita.skau@middelfart.dk  

2936 1789
   
Jytte Knudsen
jytte.knudsen@middelfart.dk

2183 9243

   
Vita Nissen
vita.nissen@middelfart.dk
2184 2795
Ungehuset:  
Teamleder Lone Munk
lone.munk@middelfart.dk 
2018 0124
   
Lisbeth Nørskov Andersen
lisbeth.norskovandersen@middelfart.dk
4031 4185
   

Iben Deleuran Chabert
iben.deleuranchabert@middelfart.dk

2895 3456
   
Mikael Fobian Krogh
mikael.fobiankrogh@middelfart.dk
4030 3712
   
Hanne Lyngholm
Hanne.Lyngholm@middelfart.dk
2447 4175
   
Marko Ravnholt Jepsen
Marko.Ravnholtjepsen@middelfart.dk         
6114 0669
   

Louise Aalykke
louise.aalykke@middelfart.dk                                               

2033 3897
 

Dorte Elisabeth
dorte.elisabet@middelfart.dk             

2033 3611
   

Helle Runge
helle.runge@middelfart.dk                

2933 6530
   
Lotte Vinter Kristensen
lotte.vinter.kristensen@middelfart.dk
5133 7593
   
Familievejleder Heidi Birk Carlsen 
heidi.birkcarlsen@middelfart.dk
2160 6352 
   
Familievejleder Gitta Elley
gitta.elley@middelfart.dk
4030 9365

 

Sundhedstjenesten:    
Leder af Sundhedstjenesten Malene Panduro Christensen          
malene.pandurochristensen@middelfart.dk
8888 5332  
     
Sekretær for sundhedsplejerskerne Lene Hinge  
lene.hinge@middelfart.dk
3033 1436  
     

Fysioterapeut Julie Herbsgaard Mærsk
julie.hebsgaardmaersk@middelfart.dk

   
     
Ergoterapeut Rikke Pedersen
rikke.pedersen@middelfart.dk
 vikar  
     
Ergoterapeut Camilla Vagnsbjerg
camilla.vagnsbjerg@middelfart.dk
 
   

Ergoterapeut Karina Langsager
karina.Langsager@middelfart.dk

 
     

Fysioterapeut Susanne Kjær Grønbech
susanne.kjaergronbech@middelfart.dk

orlov  
     

Fysioterapeut Karoline P. Winterø 

   
     
Sundhedsplejerske Malene Karstensen
malene.karstensen@middelfart.dk
 
     
Sundhedsplejerske Helle Budde
helle.budde@middelfart.dk
 
     
Sundhedsplejerske Pernilla Skov
pernilla.skov@middelfart.dk
 
     
Sundhedsplejerske Inge-Lise Sejersbøl Christensen
inge-lise.sejersbolchristensen@middelfart.dk
 
     
Sundhedsplejerske Louise Ulriksen
louise.ulriksen@middelfart.dk
 
   

Sundhedsplejerske Lone Langkjær
lone.kjaer@middelfart.dk

   
     

Sundhedsplejerske Lone Holm
Lone.holm@middelfart.dk 

 
     

Sundhedsplejerske Maria Rahbek Nordborg
maria.rahbeknordborg@middelfart.dk

   
     

Sundhedsplejerske Anette Tofte Bekker
anette.toftebekker@middelfart.dk

   
     
Sundhedsplejerske Charlotte Meister
charlotte.meister@middelfart.dk
   
     
Sundhedsplejeske Anne Schach Jensen
anne.schachjensen@middelfart.dk
vikar  
Sidst opdateret af Rikke Jørgensen
28. august 2018