Dette site bruger cookies. Hvis du forsætter på sitet, så accepterer du dette. Hvis du ikke ønsker at acceptere cookies så tryk på følgende link. Accepter ikke cookies

Middelfart Kommune Logo
Bær med sne

Administrationen

I organisationsdiagrammet kan du få overblik over opbygningen af Middelfart Kommunes organisation. Skal du bruge kontaktinformationer kan du kigge nedenfor, hvor du finder direktionen og afdelingscheferne. Er der andre, du gerne vil finde, så vælg "Telefon" i menuen.

Organisationsdiagram

Direktion:

Kommunaldirektør
Steen Vinderslev
steen.vinderslev@middelfart.dk
Tlf.: 8888 5050
Mobil.: 6020 5050

Børn- og Ungedirektør
Jan Henriksen
jan.henriksen@middelfart.dk
Tlf.: 8888 5200
Mobil: 4086 8708

Teknik- og Miljødirektør
Thorbjørn Sørensen
thorbjorn.sorensen@middelfart.dk
Tlf. 8888 4800
Mobil: 2120 4801

Konstitueret Social- og Sundhedsdirektør 
Martin Albertsen
martin.albertsen@middelfart.dk
Tlf.: 8888 5015

Afdelingschefer:

Stabschef og Borgerservicechef
Martin Albertsen
martin.albertsen@middelfart.dk
Tlf. 8888 5015
 
Jobcenterchef
Per Rasmussen
per.rasmussen@middelfart.dk
Tlf. 8888 4974

Økonomichef
Thomas Foged
thomas.foged@middelfart.dk
Tlf. 8888 5030
 
Læring, Kultur og Fritidschef
Birgitte Mikkelsen
birgitte.mikkelsen@middelfart.dk 
Tlf. 8888 5420

Dagtilbud og Skolechef
Grete Berggren
grete.berggren@middelfart.dk
Tlf. 8888 5325
 
Familie og Forebyggelseschef
Jørn Nielsen
jorn.nielsen@middelfart.dk
Tlf. 8888 5310
 
Natur- og miljøchef
Hanne Laursen
hanne.laursen@middelfart.dk
Tlf. 8888 4831
 
Plan- og byggechef
Jørgen Knudsen
jorgen.knudsen@middelfart.dk
Tlf. 8888 4820
 
Trafik- og vejchef
Uffe Høybye
uffe.hoybye@middelfart.dk 
Tlf. 8888 4890

Sundhedschef (konst.)
Rikke Rytter Lindegaard
lis.huge@middelfart.dk
Tlf. 8888 4650
 
Senior- og Velfærdschef
Kitt Lysén Pedersen
kitt.lysenpedersen@middelfart.dk
Tlf. 8832 4401

Voksenservicechef (konst.)
Henrik Mott Frandsen
helle.mikkelsen@middelfart.dk
Tlf. 8888 4710
 

 

Sidst opdateret af Lisbeth Behrendt
03. november 2017