Dette site bruger cookies. Hvis du forsætter på sitet, så accepterer du dette. Hvis du ikke ønsker at acceptere cookies så tryk på følgende link. Accepter ikke cookies

Middelfart Kommune Logo
Bær med sne

Administrationen

I organisationsdiagrammet kan du få overblik over opbygningen af Middelfart Kommunes organisation. Skal du bruge kontaktinformationer kan du kigge nedenfor, hvor du finder direktionen og afdelingscheferne. Er der andre, du gerne vil finde, så vælg "Telefon" i menuen.

Organisationsdiagram  (1. december 2019)

Direktion:

Kommunaldirektør
Willy Feddersen
willy.feddersen@middelfart.dk 
Tlf. 8888 5050

Børn- og Ungedirektør
Charlotte Houlberg
Charlotte.Houlberg@middelfart.dk
Tlf.: 8888 5200

Teknik- og Miljødirektør
Thorbjørn Sørensen
thorbjorn.sorensen@middelfart.dk
Tlf. 8888 4800
Mobil: 2120 4801

Social- og Sundhedsdirektør (KONSTITUERET)
Per Rasmussen
per.rasmussen@middelfart.dk
Tlf. 8888 4974

 

Afdelingschefer:

Stabschef og Borgerservicechef
Vakant
Tlf. 8888 5015
 
Jobcenterchef (KONSTITUERET)
Jeanette Johansen
jeanette.johansen2@middelfart.dk
Tlf. 8888 5190

Økonomichef
Eva Iversen
eva.iversen@middelfart.dk
Tlf. 8888 5030
 
Sekretariat, Kultur og Fritidschef
Peter Wamberg
peter.wamberg@middelfart.dk
Tlf. 8888 5420

Dagtilbud og Skolechef
Grete Berggren
grete.berggren@middelfart.dk
Tlf. 8888 5325
 
Familie og Forebyggelseschef
Jørn Nielsen
jorn.nielsen@middelfart.dk
Tlf. 8888 5310
 
Natur- og miljøchef
Hanne Laursen
hanne.laursen@middelfart.dk
Tlf. 8888 4831
 
Plan- og byggechef
Anders Kjærved
anders.kjaerved@middelfart.dk
Tlf. 8888 4820 
 
Trafik- og vejchef
Uffe Høybye
uffe.hoybye@middelfart.dk 
Tlf. 8888 4890

Sundhedschef
Jeanette Rokbøl
jeanette.rokbol@middelfart.dk
Tlf. 2399 8309
 
Senior- og Velfærdschef
Kitt Lysén Pedersen
kitt.lysenpedersen@middelfart.dk
Tlf. 2974 4401

Voksenservicechef
Lene Chortsen Isak
lene.chortsenisak@middelfart.dk 
Tlf. 8888 4710
 

 

Sidst opdateret af Lisbeth Behrendt
27. november 2019