Dette site bruger cookies. Hvis du forsætter på sitet, så accepterer du dette. Hvis du ikke ønsker at acceptere cookies så tryk på følgende link. Accepter ikke cookies

Middelfart Kommune Logo

Medlemmer

Formand for Grønt Råd
Morten Weiss Pedersen, Formand Miljø- og Energiudvalget, morten.weiss-pedersen@middelfart.dk

Alex Gren, Miljø- og Energiudvalget, alex.gren@middelfart.dk 

Regitze Tilma, Formand Teknisk Udvalg, regitze.tilma@middelfart.dk  

Danmarks Naturfredningsforening
Lars Rytter, Skyttevej 4, 5466 Asperup, middelfart@dn.dk

Dansk Ornitologisk Forening
Ib Bager, Fønsvej 39, 5580 Nørre Aaby siba@mail.tele.dk

Dansk Skovforening
Torben Morth, Kløvermarken 4, 5580 Nørre Aaby torben@morth.dk

Friluftsrådet
Erik Bukh, Vedelshavevej 17, 5466 Asperup mail@erikbukh.dk

Familielandbruget
Bestyrelsesmedlem Ib Jensen, ibje@post3.tele.dk

Danmarks Sportsfiskerforbund
Ole aggeboe, ole@aggeboe.dk 

Naturvejlederforeningen i Danmark
Mads Brodersen, Kirkestræde 5, 5466 Asperup motorikognatur@gmail.com

Danmarks Jægerforbund
Ib Busk Nielsen, Hovkrogvej 23, 5500 Middelfart ib@brenderup-realskole.dk

Fiskeriforening (Bælternes Fiskeriforening)
Allan Buch, Røjlemosevej 61, 5500 Middelfart allan.buch@middelfart.dk

Turistforeningen
Anette Hellmund Werenskiold, Kulturøen, Havnegade 8A, 5500 Middelfart anette@visitmiddelfart.dk

Erhvervsrådet
Middelfart Erhvervsråd, Mandal Alle 19, 5500 Middelfart kontakt@middelfart-erhverv.dk

Naturstyrelsen
Jacob Harrekilde Jensen, Sollerupvej 24, 5600 Faaborg har@nst.dk

Patriotisk selskab
Kim Bech Nielsen, Wedellsborg Godskontor, Billeskovvej 9, 5560 Årup, kbn@wefri.dk

Botanisk forening
Lars Christiansen, Slengeriksvej 9, 5500 Middelfart, blomsterikongebroskoven@gmail.com 

Centrovice
Claus B. Hestholm, Hestholmvej 4, 5620 Assens, claus@hestholm.net

Vestfyns Biavlerforening
Ivan Steffensen, Kogagervej 1, 5500 Middelfart Ivan@uretek.dk

 

Sidst opdateret af Webmaster
08. marts 2018