Dette site bruger cookies. Hvis du forsætter på sitet, så accepterer du dette. Hvis du ikke ønsker at acceptere cookies så tryk på følgende link. Accepter ikke cookies

Middelfart Kommune Logo
Bær med sne

Handicapråd

 

Medlemmer

E-mail adresse

FORMAND
Gitte R. R. Nielsen DHF
Udpeget af DH
Bogensevej 85
5464 Brenderup 
Tlf. 4037 2190

gitterrnielsen@hotmail.com

NÆSTFORMAND
Kaj Johansen
Byrådet og Social- og Sundhedsudvalget


kaj.johansen@middelfart.dk

Freddy Elbæk
Diabetesforeningen
Udpeget af DH
Mosevej 10
5592 Ejby
Tlf. 2032 2077

fe@ejbynet.dk
Hedevig Herborg Thomsen
Landsforeningen for Bedre Hørelse -
udpeget af DH
Holmevænget 1
5592 Ejby
Tlf. 6446 1512

 

hedevig.herborg@ejbynet.dk  



Arvid Westad
Dansk Handicap Forbund
(Udpeget af DH)
Øresundsvænget 174
5500 Middelfart
Tlf. 2627 6316

wga@stofanet.dk

Jane Krog
Bedre Psykiatri
Hirsevej 14
5500 Middelfart
Tlf. 6441 3907

 

nielsottokrog@stofanet.dk

Niels Bebe, Byrådet og Teknisk Udvalg niels.bebe@middelfart.dk
Helle Mikkelsen, Borgerrådgivningschef
Tlf. 8888 4681
helle.mikkelsen@middelfart.dk
Jørgen Knudsen, Plan- og Byggechef
Tlf. 8888 4820
jorgen.knudsen@middelfart.dk
Jørn Nielsen, Afdelingsleder
Børn- og Familieafdelingen
jorn.nielsen@middelfart.dk

 

Pers. suppleanter E-mail adresse

Per Laugesen
Høreforeningen
(Udpeget af DH) Elmegade 28 B
5500 Middelfart
Tlf. 6441 8314
(for Hedevig Thomsen) 

laugesenper@hotmail.com

Palle Hansen
(Udpeget af Bedre Psykiatri)
Sophievej 16, Strib
5500 middelfart
Tlf. 64401615  /  21431687
(for Jane Krog)

kipa5500@hotmail.com
Nicoline Damkjær
Byrådet og Social- og Sundhedsudvalget (for Kaj Johansen)
nicoline.damkjaer@middelfart.dk
Flemming Worsøe, Byrådet og Teknisk Udvalg (for Niels Bebe) flemming.worsoe@middelfart.dk   

Mette Heidemann,
Social- og Sundheds-
direktør
(Helle Mikkelsen)

mette.heidemann@middelfart.dk
Jonna Christoffersen
Børn- og Familieafdelingen
(for Jørn Nielsen)
jonna.christoffersen@middelfart.dk
Kirsten Bruun Plougmand
Teknisk Forvaltning, Plan- og Byggeafde-lingen
(for Jørgen Knudsen)    
kirstenbruun.plougmand@middelfart.dk

Se også Hjerneskaderaadgivningen

Sidst opdateret af Webmaster
20. oktober 2015