Dette site bruger cookies. Hvis du forsætter på sitet, så accepterer du dette. Hvis du ikke ønsker at acceptere cookies så tryk på følgende link. Accepter ikke cookies

Middelfart Kommune Logo

Handicapråd

Medlemmer

FORMAND
Gitte R. R. Nielsen
Udpeget af DHF
Bogensevej 85
5464 Brenderup 
Tlf. 4037 2190
gitterrnielsen@hotmail.com
 

NÆSTFORMAND
Kaj Johansen
Byrådet og Social- og Sundhedsudvalget
kaj.johansen@middelfart.dk
 

Regitze Tilma
Byrådet, Økonomiudvalget og Teknisk Udvalg
regitze.tilma@middelfart.dk
 
Jane Krog
Bedre Psykiatri
Hirsevej 14
5500 Middelfart
Tlf. 6441 3907
nielsottokrog@stofanet.dk
 
Anne-Mette Madsen
Udpeget af DHF
Rokkevænget 20
5500 Middelfart
Tlf. 6014 6988
plhjass@hotmail.com
 

Bjarne Haushøj
Udpeget af Diabetesforeningen
Endelavevej 47
5500 Middelfart
Tlf. 9020 4444
bhfyens@gmail.com  

 

Erik Nielsen
Udpeget af Parkinsonforeningen
Aabylundvej 8
5580 Nørre Aaby
Tlf. 21589949
eriksteennielsen@gmail.com
 
Jørn Nielsen 
Afdelingsleder,
Børn- og Familieafdelingen
jorn.nielsen@middelfart.dk
 
Lene Chortsen Isak
Social- og Velfærdschef
lene.chortsenisak@middelfart.dk 
 
Anders Tang Kjærved
Plan- og Byggechef
anders.kjaerved@middelfart.dk
 
 
Personlige suppleanter
Arvid Westad
Udpeget af DHF
Øresundsvænget 174
5500 Middelfart
Tlf.
wga@stofanet.dk
(for Gitte R.R. Nielsen)
 
Jacob Nielsen
Byrådet og Social- og Sundhedsudvalget
Jacob.nielsen@middelfart.dk
(for Kaj Johansen)
 
Paw Nielsen
Byrådet, Skoleudvalget, Miljø- og Energiudvalget og Social- og Sundhedsudvalget
paw.nielsen@middelfart.dk
(for Regitze Tilma)
 

Palle Hansen
(Udpeget af Bedre Psykiatri)
Sophievej 16, Strib
5500 middelfart
Tlf. 6440 1615 / 2143 1687
kipa5500@hotmail.com
(for Jane Krog)
 

Peder Kjær
Udpeget af DHF
Nøkkerosen 16
5592 Ejby
Tlf. 51527274
ped@parasport.dk
(for Anne-Mette Madsen)
 
Irma Kjeldsen
Udpeget af Hjernesagen
Strib Landevej 34, Strib
5500 Middelfart
Tlf. 27216608
Irma.lk.12@gmail.com
(for Claus Olesen)
 

 
Jonna Christoffersen
Børn- og Familieafdelingen
jonna.christoffersen@middelfart.dk
(for Jørn Nielsen)
 
Mette Bostrup
Social- og Sundhedsdirektør
mette.bostrup@middelfart.dk  
(for Lene Chortsen Isak)
 

Se også Hjerneskaderaadgivningen

 

Sidst opdateret af Lisbeth Behrendt
11. juni 2019