Dette site bruger cookies. Hvis du forsætter på sitet, så accepterer du dette. Hvis du ikke ønsker at acceptere cookies så tryk på følgende link. Accepter ikke cookies

Middelfart Kommune Logo
Den Gamle Lillebæltsbro

Velkommen til sundhedsplejen

Sundhedspleje er et gratis og frivilligt tilbud til alle familier med børn og unge mellem 0 og 18 år.

Sundhedsvejen.dk kan du følge dit barns udvikling gennem sundhedsplejerskens notater. 
Vejledning til Sundhedsvejen.dk.

Se hvilken Sundhedsplejerske der er tilknyttet din daginstitution

Se hvilken Sundhedsplejerske der er tilknyttet din skole

Du kan ringe til Sundhedsplejerskerne i Rådhusets åbningstid, eller der kan indtales på telefonsvareren.

Sundhedsplejen

   

Leder af sundhedstjenesten
Malene Panduro Christensen
malene.pandurochristensen@middelfart.dk

  Telefon
8888 5332
Adm. medarbejder   Telefon
3033 1436
Sundhedsplejerske Mobilnr.
Louise Aaby Ulriksen
louise.ulriksen@middelfart.dk
6020 5243
Malene Karstensen
malene.karstensen@middelfart.dk

2764 9340
Helle Budde
helle.budde@middelfart.dk
2878 5904
Pernilla Skov
pernilla.skov@middelfart.dk
2764 9356

Anette Tofte Bekker
anette.toftebekker@middelfart.dk

Orlov

Maria Rahbek Nordborg
maria.rahbeknordborg@middelfart.dk

  Orlov
Vakant 2764 9352
Inge-Lise Sejersbøl Christensen
inge-lise.sejersbol@middelfart.dk
2764 9355
Lone Holm
lone.holm@middelfart.dk
2677 0658

Mette Søholm Vestergaard
mette.soholmvestergaard@middelfart.dk

  6020 5240
Vikar Anette Nørholm Kristensen
Anette.norholmkristensen@middelfart.dk
  2752 5369
Tina Norup
tina.norup@middelfart.dk
   2764 9330

 

 

Sidst opdateret af Rikke Jørgensen
01. november 2019

Kontakt

Børn, Unge og Fritidsforvaltningen
Nytorv 9
5500 Middelfart

Ring til os