Dette site bruger cookies. Hvis du forsætter på sitet, så accepterer du dette. Hvis du ikke ønsker at acceptere cookies så tryk på følgende link. Accepter ikke cookies

Middelfart Kommune Logo
Nytorv ved aftentide

Gelsted Lokaludvalg

Lokaludvalget kan kontaktes på mailadressen: gelsted.lokaludvalg@gmail.com

Du finder Gelsted Lokaludvalgs hjemmeside her: www.gelsted.dk

Læs udvalgets vedtægter: Gelsted Lokaludvalgs vedtægter
 

Pr 10.2.2017 er følgende sammensætning af Gelsted Lokaludvalg godkendt:

Formand
Per Vismark Larsen
Gelsted Mose 37
5591 Gelsted
Tlf. 42507630
E-mail: per.vismark.larsen@outlook.com

Næstformand
Bent Clement
Fredensgade 9
5591 Gelsted
Tlf. 6095 1511
E-mail: bentclement@hotmail.com

Sekretær
Peer Østergård
Fyrrevej 21, 5591 Gelsted
Tlf. 4048 9363
E-mail: fyrrevej21@gmail.com

Kasserer
Peter Olsen
Grønnegade 17
5591 Gelsted
Tlf.: 2068 4824
E-mail: petero@tdcadsl.dk

Medlem
Gregers Hovgaard
Tomhøjvangen 9, 5591 Gelsted
Tlf. 2011 9140
E-Mail: hovgaard11@gmail.com

1. suppleant
Jens Wanell
Kingstrupvej 108, 5591 Gelsted
Tlf. 2858 1610
jens@wanell.dk

2. suppleant
Birgithe Vibe Larsen
Gelsted Mose 37
5591 Gelsted
Tlf. 2145 2831
E-mail: Juul_larsen@yahoo.dk

Møder
Lokaludvalgets møder er offentlige, og holdes den 1. tirsdag i måneden kl. 19.00-21.00 på Gelsted Skoles bibliotek. Vi kan dog finde på at forlægge møderne til en anden lokalitet (f.eks. ved besigtigelse af trafikale forhold). Så det er en god ide at kontakte formanden inden mødet.
Dagsordner og referater sendes også til suppleanterne, og selv om suppleanterne ikke har mødepligt, er de ofte med til lokaludvalgets ordinære møder. 

Derudover orienterer lokaludvalget om sit arbejde i Gelsted Bladet og www.gelsted.dk.

Sidst opdateret af Benjamin Runge
15. marts 2017