Dette site bruger cookies. Hvis du forsætter på sitet, så accepterer du dette. Hvis du ikke ønsker at acceptere cookies så tryk på følgende link. Accepter ikke cookies

Middelfart Kommune Logo
Nytorv ved aftentide

Byrådet

Medlemmer af Middelfart Byråd:

Johannes  

Johannes Lundsfryd Jensen (A)
Borgmester
Hessgade 4
5500 Middelfart
johannes.lundsfrydjensen@middelfart.dk
Tlf. 2528 4142  

     
Steen  

Steen Dahlstrøm (A)
Sverigesvej 35
5500 Middelfart
steen.dahlstrom@middelfart.dk
Tlf. 6441 4928 

     
Niels  

Niels Bebe (V)
Ravnskovgyden 9
5466 Asperup
niels.bebe@middelfart.dk
Tlf. 3034 1537 

     
Kaj J.   Kaj Johansen (A)
Havevej 10
5580 Nørre Aaby
kaj.johansen@middelfart.dk
Tlf. 2639 1255 
      
Regitze   Regitze Tilma (V)
Cathrinebjergvej 7
5500 Middelfart
regitze.tilma@middelfart.dk
Tlf. 6440 2931 / 5194 5773  
      
Jens   Jens Backer Mogensen (A)
Hessgade 2
5500 Middelfart
jens.backermogensen@middelfart.dk
Tlf. 6441 5322 / 2129 4111
      
Anni   Anni B. Tyrrestrup (O)
2. vice-borgmester
Lerbjergvej 7
5500 Middelfart
anni.b.tyrrestrup@middelfart.dk
Tlf. 2647 7081 
       
John   John Kruse (A)
Elmegårdsvej 18
5464 Brenderup
john.kruse@middelfart.dk
Tlf. 6444 2131 /2161 4468
      
Lars   Lars Vigsø (A)
Agervangen 8
5592 Ejby
lars.vigso@middelfart.dk
Tlf. 2124 6221 /2124 6221
      
Kaj P.   Kaj Piilgaard Nielsen (V)
Carlshøjvej 18
5464 Brenderup
kaj.piilgaard.nielsen@middelfart.dk
Tlf. 2089 2702 
      
Morten   Morten Weiss-Pedersen (C)
Vestergade 43, Strib
5500 Middelfart
morten.weiss-pedersen@middelfart.dk
Tlf. 2210 4110 
     
Jonathan   Jonathan Roed Kirkedal (A) 
Algade 32 C st.
5500 Middelfart
jonathan.roedkirkedal@middelfart.dk
Tlf. 3171 5216  
      
Mikkel   Mikkel Dragmose-Hansen (F)
1. vice-borgmester
Buggesgade 21
5500 Middelfart
mikkel.dragmose-hansen@middelfart.dk
Tlf. 2280 9526 
      
Kim   Kim Lund (V)
Dalbovej 10
5591 Gelsted
kim.lund2@middelfart.dk
Tlf. 6449 1082 / 2482 3997
       
Allan   Allan Buch (A)
Røjlemosevej 61
5500 Middelfart
allan.buch@middelfart.dk
Tlf. 2046 1601  
       
Svend-Aage   Svend-Aage Nielsen (løsgænger)
Kildevej 8
5463 Harndrup
svend-aage.nielsen@middelfart.dk
Tlf. 4016 1566  
      
Agnete   Agnete Damkjær (B)
Norgesvej 30
5500 Middelfart
agnete.damkjaer@middelfart.dk
Tlf. 6160 2698
      
Paw   Paw Nielsen (Ø)
Bøgeparken 3, st.th.
5580 Nørre Aaby
paw.nielsen@middelfart.dk
Tlf. 5194 6342 
     
Bo   Bo Juul Nielsen (V)
Aabylundvænget 4
5580 Nørre Aaby
bo.juulnielsen@middelfart.dk
Tlf. 3091 1044
   
Peter   Peter Storm (A)
Søndergade 8
5500 Middelfart
peter.storm@middelfart.dk
Tlf. 6441 2512 / 4198 0210
      
Flemming   Flemming Worsøe (A)
Odensevej 141
5500 Middelfart
flemming.worsoe@middelfart.dk
Tlf. 6441 4956 / 2013 4658
        
Christian  

Christian Martins Kromann (V)
Havnegade 29 st. th.
5500 Middelfart
christian.martinskromann@middelfart.dk
Tlf. 2586 2696  

     
Nicoline   Nicoline Damkjær (C)
Lundevej 6
5580 Nørre Aaby
nicoline.damkjaer@middelfart.dk
Tlf. 6174 3940
       
Ove   Ove Andersen (A)
Hovvej 71
5592 Ejby
ove.andersen@middelfart.dk
Tlf. 6478 1062 / 2027 4462
      
Anton   Anton C. Petersen (O)
Kåsvænget 31
5500 Middelfart
anton.petersen@middelfart.dk
Tlf. 6440 2121 / 50263793

 

 

 

 

 

 

Sidst opdateret af Maja Føns
14. september 2017