Dette site bruger cookies. Hvis du forsætter på sitet, så accepterer du dette. Hvis du ikke ønsker at acceptere cookies så tryk på følgende link. Accepter ikke cookies

Middelfart Kommune Logo
Bær med sne

Velkommen til sundhedsplejen

Sundhedspleje er et gratis og frivilligt tilbud til alle familier med børn og unge mellem 0 og 18 år.

Sundhedsvejen.dk kan du følge dit barns udvikling gennem sundhedsplejerskens notater. 
Vejledning til Sundhedsvejen.dk.

Se hvilken Sundhedsplejerske der er tilknyttet din daginstitution

Se hvilken Sundhedsplejerske der er tilknyttet din skole

Du kan ringe til Sundhedsplejerskerne i Rådhusets åbningstid, eller der kan indtales på telefonsvareren.

Sundhedsplejen

   
Teamleder
Karen Eldridge
karen.eldridge@middelfart.dk
  Telefon
8888 5332
Mobilnr.
2447 6909
Sekretær for sundhedsplejen
Lene Hinge
lene.hinge@middelfart.dk
  Telefon
3033 1436
     
Sundhedsplejerske Mobilnr.
Louise Aaby Ulriksen
louise.ulriksen@middelfart.dk
6020 5243
Malene Karstensen
malene.karstensen@middelfart.dk

2764 9340
Helle Budde
helle.budde@middelfart.dk
2878 5904
Jeanette Damgaard
jeanette.damgaard@middelfart.dk
2764 9330
Pernilla Skov
pernilla.skov@middelfart.dk
2764 9356

Anette Tofte Bekker
anette.toftebekker@middelfart.dk

barsel

Maria Rahbek Nordborg
maria.rahbeknordborg@middelfart.dk

  2752 5369
Lone Langkjær
lone.langkjaer@middelfart.dk
2764 9352
Inge-Lise Sejersbøl Christensen
inge-lise.sejersbol@middelfart.dk
2764 9355
Karen Bækkelund
karen.baekkelund@middelfart.dk
6020 5240
Lone Holm
lone.holm@middelfart.dk
2677 0658

 

 

Sidst opdateret af Rikke Jørgensen
05. oktober 2016

Kontakt

Børn, Unge & Fritidsforvaltningen
Dagtilbudsafdelingen
Anlægsvej 4
5592 Ejby
Dagtilbud@middelfart.dk

Ring til os